Poznań, ul. Morasko 17
61 665 06 06 ; 784 898 784

Jaką kartę pamięci wybrać do telefonu?

W dzisiejszym świecie smartfony stanowią dla nas wielofunkcyjne urządzenia, z pomocą których jesteśmy w stanie załatwić tak naprawdę wszystko. Czasami zapominamy, że są to telefony, które służą do dzwonienia, bo mają tak wiele zastosowań, że trudno w nich dopatrzeć się wręcz telefonów. Płacimy nimi w sklepach, wykorzystujemy je w różnorodnych aplikacjach, odbieramy maile, tworzymy artykuły, korzystamy z internetu. Są one niezastąpione i chyba dziś nikt nie wyobrażałby sobie bez nich życia, prawda? Aby jednak smartfony spełniały swoje zadania, muszą posiadać odpowiednie karty pamięci, tak, aby można było mieć zapisane na nich odpowiednie dane. Jaką kartę pamięci więc wybrać do swojego smartfona? Która spełni swoje zadania najlepiej, jak tylko to możliwe?

Czym są karty pamięci?

Karty pamięci vobis.pl/mobile/karty-pamieci to zewnętrzne nośniki danych. Przypominają swoją budową dyski SSD. Są konstrukcjami półprzewodnikowymi, a więc nie mają one ruchomych elementów i można wykorzystywać je w różnorodnych urządzeniach mobilnych. Dlaczego cieszą się tak dużą popularnością? Bo mają one kompaktowe rozmiary, są mobilne, a do tego mają wszechstronne zastosowanie i prostą instalację w systemie plug – and – play. Ich największą zaletą jest to, że są coraz mniejsze, a jednocześnie i coraz szybsze.

Rodzaje kart pamięci

Wśród dostępnych na rynku kart pamięci, wyróżnić możemy między innymi karty SD, micro SD, jak również i nośniki CF. Karty SD czyli Secure Digital pojawiły się na rynku w 2000 roku. Mają one niewielkie rozmiary i wagę około 2 gramów, a do tego pojemność do 2GB.Dzielą się one między innymi na SD, SDHC i SDXC. Dziś nie są już wykorzystywane przez producentów telefonów. Ich miejsce zajęły karty pamięci zdecydowanie mniejsze microSD. Są one niebywale kompaktowe, ważą jedynie ćwierć grama i mają rozmiary 11x15x1 mm, a więc są one naprawdę bardzo małe i lekkie. Karty te dzielimy również na kilka rodzajów, w tym między innymi karty microSD, microSDHC, jak również i micro SDXC. Jeśli zaś chodzi o karty pamięci CF – Compact Flash. Mają one bardzo dużą pojemność, a do tego również i szybkość odczytu, stąd tą uznawane za jedne z najlepszych, na jakie tylko można postawić.

Na jakie parametry w przypadku kart powinniśmy spojrzeć?

Jeśli chcemy kupić kartę pamięci do telefonu, musimy zwrócić uwagę na kilka, zasadniczych elementów. Najważniejszym z nich jest pojemność. Określa on, jak wiele danych możemy na takiej karcie zapisać. Im karta pamięci ma większą pojemność, tym więcej plików można na niej przechowywać i zdecydowanie szybciej je kopiować, jeśli chcemy przenieść je na inne urządzenia. W przypadku smartfonów najlepiej sprawdzają się karty pamięci do 64GB. Przy zakupie karty należy zwrócić uwagę między innymi na maksymalną obsługiwaną pojemność i na szybkość czytnika kart pamięci. Jest to bardzo istotne, aby smartfon mógł rozpoznać nośnik i wykorzystać jego prędkość odczytu. Kolejnym parametrem jest odporność karty, która określa jak bardzo karta jest wytrzymała na warunki zewnętrzne. Zima, lato, woda, piasek, upadek. To wszystko może mieć wpływ na trwałość karty pamięci, dlatego też kupując odpowiednią, należy zwrócić uwagę czy jest ona odporna na wszelkiego rodzaju czynniki, z jakimi smartfon ma do czynienia każdego dnia. I kolejną z kwestii jest także i szybkość, bo to właśnie ona określa z jaką szybkością odczytuje się lub zapisuje się na karcie dane.

Czy lepiej postawić na oryginalną kartę czy tani zamiennik?

Na karcie pamięci w telefonie znajdują się wszelkie kontakty, wszystkie możliwe aplikacje, gry, a nade wszystko to, co najważniejsze – zdjęcia i filmy. Tak ważne powinno więc być dla nas to, aby wybrać odpowiednie karty pamięci vobis.pl/mobile/karty-pamieci/samsung-mb-mc64ga-eu-1, które będą te dane przechowywać i chronić przed ich uszkodzeniem. Często szukamy produktów, które będą tanie, zupełnie nie zastanawiając się nad tym, czy są one dobre jakościowo. A to wielki błąd! Karta sama w sobie nie jest drogim zakupem, dlatego też jak najbardziej warto postawić na oryginalne produkty, które będą wysokiej jakości, bo tylko wtedy mamy pewność, że trafimy na odpowiednie rozwiązanie.

Wśród znanych i cenionych na rynku marek wybrać można między innymi karty pamięci Samsung, SanDisk, Kingston, GoodRam. To właśnie te firmy specjalizują się w produkcji kart pamięci i są one w stanie zaoferować nam naprawdę bardzo dobrej jakości produkty i rozwiązania. Istotne znaczenie ma na pewno też i wybór samego sklepu, w którym takie karty pamięci kupujemy. Powinny być to miejsca, w których można zakupić oryginalny sprzęt i akcesoria renomowanych marek, bo tylko wtedy mamy pewność, że nie stawiamy na kota w worku, ale to, co nam dany sklep ma do zaoferowania. Jak taki sklep znaleźć? Najlepszą opcją jest internet, bowiem wpisując odpowiednie frazy w wyszukiwarce Google, od razu otrzymamy listę sklepów, w których możemy takie karty pamięci do telefonu wybrać i to w bardzo atrakcyjnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *