Poznań, ul. Morasko 17
61 665 06 06 ; 784 898 784

Przełączniki i routerów

Nieprawidłowo dobrane obuwie może być przyczyną wielu problemów, przede wszystkim związanych z narządem ruchu. Jeśli stopy przez wiele godzin są w nieodpowiedniej pozycji, to mogą się pojawić różnego rodzaju bóle pleców, kolan czy bioder, a czasami inne dolegliwości. Dlatego też duże znaczenie ma to, co się zakłada na swoje nogi, a z komfortem i wygodą noszonego obuwia bywa bardzo różnie. Na szczęście nie trzeba od razu swoich wszystkich butów wyrzucać i kupować nowych, gdyż w wielu przypadkach wystarczą dobre wkładki ortopedyczne warszawa. Takie wkładki, dobrze dopasowane do kształtu stopy, mogą mieć zbawienne działanie na organizm, pomagając w zwalczaniu dolegliwości bólowych. Mimo że są podobne do zwykłych wkładek piankowych czy filcowych, to charakteryzują się przede wszystkim tym, że są odpowiednio wyprofilowane. Dzięki temu utrzymują stopy w odpowiedniej pozycji w butach, a także znacząco zwiększają komfort chodzenia. Można je kupić przede wszystkim w sklepach ortopedycznych, a o ich używaniu powinien zdecydować lekarz lub fizjoterapeuta.

 

Decydując się na wkładki ortopedyczne warszawa trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, że należy je odpowiednio dopasować do swoich stóp. Ważny jest nie tylko sam rozmiar, ale też to, jaką stopy będą miały szerokość oraz punkty nacisku. W sklepach z artykułami medycznymi są oczywiście dostępne gotowe wkładki, z odpowiednim, dobranym do konkretnej funkcji profilem. Jeśli uda się któreś z nich dopasować, to można je bez problemów kupić, gdyż spełnią swoje zadanie. Jednak w wielu przypadkach konieczne będzie zrobienie wkładek na wymiar. Takie rozwiązanie jest wprawdzie nieco droższe i trzeba będzie chwilę poczekać, aż wkładki zostaną zrobione, ale jego główną zaletą będzie to, że można je będzie idealnie dopasować do kształtu swoich stóp. Dzięki temu znacznie lepiej będą pomagać na różne dolegliwości, zwiększą komfort chodzenia i zapobiegną powstawaniu schorzeń narządów ruchu. Przed wykonaniem takich wkładek niezbędne będzie wykonanie odpowiedniego badania, które może zrobić albo lekarz, albo fizjoterapeuta.

 

Przełączniki i routery

 

W ostatnim czasie firmy wprowadzają wiele innowacji technologicznych, a więc warto co nieco się dowiedzieć na temat zastosowań w sieci LAN. Sieci komputerowe to ciągle aktualny temat. Rynek przełączników oraz routerów do sieci to bardzo stary ale jakże dojrzały rynek. Nie da się zapomnieć o tym, że segment rozwiązań sieciowych przynosi największe przychody i w roku 2010 wynosiły one 16 mld dolarów. Cisco jest głównym dostawcą przełączników oraz routerów do sieci LAN. Ponad połowa produktów na rynku i 74% przychodów z tego segmentu to właśnie Cisco. Lider na rynku utrzymuje jednak wysokie ceny i przyznaje, że konkurencja depcze im po piętach. W celu utrzymania dominującej pozycji firma Cisco musiała obniżyć ceny poszczególnych produktów.

Pod koniec roku 2009 firma HP przejęła 3Com i mimo tej fuzji udział w rynku HP wynosi 13 prc. Ponieważ cała integracja obu firm przebiegała dość opornie, wiele rzeczy było i jest niedopracowane. Wiele produktów obu firm nie wiedzieć czemu ze sobą konkuruje, powodując tym samym dezorientację u klientów.

Firma Juniper jest kolejnym dużym konkurentem Choć produkty tej firmy są przeznaczone do dużych odbiorców to cechuje je duża innowacyjność. Udział Junipera w rynku pod względem wartości przychodów wynosi 3%. Na dalszych pozycjach stoją takie firmy jak: IBM, D-Link, Enterasys, TP-LINK, ZyXEL, Avaya oraz Alcatel-Lucent, choć ten ostatni wydaje się mieć o wiele mocniejszą pozycję w Europie, niż w innych częściach świata.

Ambitne plany okazuje się mieć firma Huawei, która planuje zrównać się z firmą Cisko w sprzedaży swoich produktów. Firma Huawei posiada duży potencjał, a jej produkty są dość zaawansowane technologicznie. akte.com.pl

A co na topie?

Choć producentów wielu, to każdy z nich ma w swojej ofercie takie produkty, ktore cieszą się dużą popularnością.

W przypadku firmy HP największą popularnością cieszy się przełącznik dostępowy serii 5400lub przełączniki wieżowe HP 2910 czy też HP 2620. Te rozwiązanie chętnie wybierane są do biur. Najbardziej popularne routery Cisko, to przełączniki Catalyst 6500wraz z serią Nexus. Są to produkty przeznaczone głównie do zostawania w centrach danych. Do budowy sieci LAN często wykorzystuje się przełączniki dostępowe z serii Smart oraz router TL-ER5120. Dzięki tym przełącznikom można podłączyć się nawet do kilku ISP.

ZyXEL proponuje przełącznik GS-2200 oraz serię przełączników ZyXEL 4000 lub prostsze przełączniki ZyXEL ES-1100.

Alcatel-Lucent wprowadził przełączniki OmniSwitch 6850E. Są one przeznaczone do pracy na brzegach sieci. Wyposażone są w uplinki 10GE, co pozwala wykorzystać je również w centrach danych jako urządzenie Top of the Rack.

 

Choć firmy proponują tyle rozwiązań innowacyjnych to i tak sieci firmowe to trudny temat. Zawsze znajdą się fachowcy, informatycy, tudzież inni doradcy, którzy będą ze sobą mieć odmienne zdania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *